Ako sa zbaviť migranta pán premiér?

Autor: Ivan Priecel | 6.10.2015 o 21:07 | Karma článku: 4,87 | Prečítané:  268x

Myslíte, že vás pán premiér ochráni od migrantov odmietnutím európskych kvót a súdom s Európskou úniou? Omyl. Najlepším spôsobom je prijať kvóty a čo najskôr migrantom vydať pasy a slovenské občianstvo. Neveríte?

Napriek tomu, že len málokedy je možné slovenského premiéra podozrievať z toho, že by veci robil správne a nezištne v prospech svojich voličov, jedno mu treba uznať. Prvou požiadavkou na politika je to, aby rešpektoval zákony a v oblasti svojej pôsobnosti riadil veci tak, aby nevyvolal paniku a chaos. Veci fungujú dobre vtedy, keď sú riešené systémovo a s rozumom. To čo predviedla a prevádza Európska únia vedená Nemeckom v oblasti imigrácie v posledných mesiacoch je toho presným opakom. Preto požiadavka na dodržiavanie pravidiel Schengenského priestoru je plne legitímna a správna. Ale to je z toho správneho tak asi všetko. 

Od človeka, ktorý úspešne absolvoval birmovku, keď nie inak, tak aspoň v rozsahu predvolebnej propagandy vedenej pánom Maďaričom nemôže prekvapiť, keď zo Slovenska minimálne pre účely ďaľšej predvolebnej kampane vytvorí katolícky ostrov, na ktorom by sa žiaden moslim nedokázal integrovať a preto ich všetkých odmietne. To že to už presahuje hranice bežného populizmu, na ktorý sme už všetci zvyknutí, so smerovaním k rasovej a náboženskej diskriminácii akosi nikomu neprekáža. Preto odmietne kvóty a ako neohrozený slovenský hrdina rozhodne o tom, že sa budeme súdiť s Európskou úniou. Ako jediní.

Až na to, že takto to nefunguje. Možno málo cestujeme, alebo sa na cestách málo pozeráme okolo seba. Stačí prejsť do neďalekej Viedne a za pekného nedeľného popoludnia sa prejsť po jej centre. Všade kam sa pohnete uvidíte prekvapivo často kráčať muža so zahalenou ženou, ktorých s malým odstupom nasleduje 4-5 detí. Pôvodom väčšinou z Turecka, náboženstvom drvivou väčšinou moslimovia. Plne to zodpovedá populačnej expózii krajín Ázie ( s výnimkou Číny) a Afriky, v príkrom protiklade s nízkou pôrodnosťou pôvodného obyvateľstva vyspelých krajín. Oproti migrantom je v ich prípade rozdiel v tom, že vlastnia pas Rakúska. A podľa pravidiel Európskej únie sa môžu v rámci voľného pohybu pracovných síl presunúť kedykoľvek do ľubovoľnej členskej krajiny. A keď aktuálni migranti zo Sýrie dostanú občianstvo Nemecka a nenájdu prácu, môžu urobiť to isté. V neobmedzenom množstve. K nám sa zatiaľ nehrnú. Zatiaľ. Majú na to dostatok dôvodov, však pán premiér.

Ale má to aj druhú stránku veci. Podľa Dublinskej zmluvy bude migrant, ktorému Slovensko poskytlo azyl a ktorý zo Slovensko nepovolene odišiel do inej členskej krajiny, vrátený späť na Slovensko. A to môže trvať roky. Takže najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť migrantov, ktorých nám nanucuje Európska únia je čo najskôr im poskytnúť slovenské občianstvo a pas. Prvá vec ktorú urobia je to, že ako noví občania členskej krajiny Európskej únie, v rámci voľného pohybu pracovných síl odtiaľto okamžite a voľne zmiznú. Majú na to dostatok dôvodov, však pán premiér. Takže už len premyslieť, ako to najvhodnejšie prezentovať v rámci predvolebnej kampane a ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?