Ako sa zbaviť migranta pán premiér?

Autor: Ivan Priecel | 6.10.2015 o 21:07 | Karma článku: 4,87 | Prečítané:  272x

Myslíte, že vás pán premiér ochráni od migrantov odmietnutím európskych kvót a súdom s Európskou úniou? Omyl. Najlepším spôsobom je prijať kvóty a čo najskôr migrantom vydať pasy a slovenské občianstvo. Neveríte?

Napriek tomu, že len málokedy je možné slovenského premiéra podozrievať z toho, že by veci robil správne a nezištne v prospech svojich voličov, jedno mu treba uznať. Prvou požiadavkou na politika je to, aby rešpektoval zákony a v oblasti svojej pôsobnosti riadil veci tak, aby nevyvolal paniku a chaos. Veci fungujú dobre vtedy, keď sú riešené systémovo a s rozumom. To čo predviedla a prevádza Európska únia vedená Nemeckom v oblasti imigrácie v posledných mesiacoch je toho presným opakom. Preto požiadavka na dodržiavanie pravidiel Schengenského priestoru je plne legitímna a správna. Ale to je z toho správneho tak asi všetko. 

Od človeka, ktorý úspešne absolvoval birmovku, keď nie inak, tak aspoň v rozsahu predvolebnej propagandy vedenej pánom Maďaričom nemôže prekvapiť, keď zo Slovenska minimálne pre účely ďaľšej predvolebnej kampane vytvorí katolícky ostrov, na ktorom by sa žiaden moslim nedokázal integrovať a preto ich všetkých odmietne. To že to už presahuje hranice bežného populizmu, na ktorý sme už všetci zvyknutí, so smerovaním k rasovej a náboženskej diskriminácii akosi nikomu neprekáža. Preto odmietne kvóty a ako neohrozený slovenský hrdina rozhodne o tom, že sa budeme súdiť s Európskou úniou. Ako jediní.

Až na to, že takto to nefunguje. Možno málo cestujeme, alebo sa na cestách málo pozeráme okolo seba. Stačí prejsť do neďalekej Viedne a za pekného nedeľného popoludnia sa prejsť po jej centre. Všade kam sa pohnete uvidíte prekvapivo často kráčať muža so zahalenou ženou, ktorých s malým odstupom nasleduje 4-5 detí. Pôvodom väčšinou z Turecka, náboženstvom drvivou väčšinou moslimovia. Plne to zodpovedá populačnej expózii krajín Ázie ( s výnimkou Číny) a Afriky, v príkrom protiklade s nízkou pôrodnosťou pôvodného obyvateľstva vyspelých krajín. Oproti migrantom je v ich prípade rozdiel v tom, že vlastnia pas Rakúska. A podľa pravidiel Európskej únie sa môžu v rámci voľného pohybu pracovných síl presunúť kedykoľvek do ľubovoľnej členskej krajiny. A keď aktuálni migranti zo Sýrie dostanú občianstvo Nemecka a nenájdu prácu, môžu urobiť to isté. V neobmedzenom množstve. K nám sa zatiaľ nehrnú. Zatiaľ. Majú na to dostatok dôvodov, však pán premiér.

Ale má to aj druhú stránku veci. Podľa Dublinskej zmluvy bude migrant, ktorému Slovensko poskytlo azyl a ktorý zo Slovensko nepovolene odišiel do inej členskej krajiny, vrátený späť na Slovensko. A to môže trvať roky. Takže najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť migrantov, ktorých nám nanucuje Európska únia je čo najskôr im poskytnúť slovenské občianstvo a pas. Prvá vec ktorú urobia je to, že ako noví občania členskej krajiny Európskej únie, v rámci voľného pohybu pracovných síl odtiaľto okamžite a voľne zmiznú. Majú na to dostatok dôvodov, však pán premiér. Takže už len premyslieť, ako to najvhodnejšie prezentovať v rámci predvolebnej kampane a ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?