List pani premierke

Autor: Ivan Priecel | 20.9.2015 o 20:50 | (upravené 27.12.2015 o 17:08) Karma článku: 7,04 | Prečítané:  250x

Dobrý deň pani premiérka, píšem Vám, lebo sa snažím lepšie porozumieť tomu. čo sa teraz v našej milovanej Európe deje, o čom sa hovorí a hlavne o tom, o čom sa radšej nehovorí vôbec.

Viete, my tu na Slovensku sme zvyknutí, že to čo politici nepovedia je často oveľa dôležitejšie ako to, čo rozprávajú do televízora. Napríklad taký náš pán premiér. Nedávno tu otvoril druhý dôchodkový pilier a veľa ľuďom rozprával, ako ich ide ochrániť pred zlými správcovskými spoločnosťami. Aj listy posielali. To čo nepovedal je to, ako sa ťažko vládne keď sa musí dodržiavať schodok HDP pod 3% čo žiada hnusná EU a nezmyselný zákon o dlhovej brzde, čo tu zanechala ešte hnusnejšia opozícia. Že sa takto vládnuť už skoro ani neoplatí. A že sa blížia voľby a na Slovensku má každý právo na zlatý padák, keby to náhodou nevyšlo. A tak sa mu podarilo vyzbierať nejakých 400 milónov EUR, ktoré pri všeobecne uznávanej 20% miere korupčného podielu na štátnych tendroch na Slovensku môžu hodiť nejakých 80 miliónov EUR. Ale to som odbočil.

Už celé mesiace pozorujeme, ako sa Európou prelieva vlna migrantov. Vy ste im do televízora otvorene povedala, že ich u Vás v Nemecku prijmete všetkých. Až neskôr sa objavili upresnenia, že nie všetkých, ale hlavne tých zo Sýrie, nejakých ďaľších z Iraku a Eritrey. Včera Váš veľvyslanec na Slovensku priznal, že podiel sýrskych utečencov predstavuje zhruba 30%, väčšina migrantov je z krajín, ktoré sú považované  za bezpečné. Zároveň nám nemeckí politici každý deň pripomínajú, aké je Slovensko nesolidárne, keď v časoch, keď Schengenské pravidlá o imigrácii úplne prestali platiť, neberie na seba spravodlivý podiel. Prečo prestali platiť a kedy znovu začnú, o tom sa prakticky nehovorí. A ako som už na začiatku povedal, to o čom sa nehovorí ...

Medzi mnohými vyjadreniami európskych a hlavne nemeckých politikov sa nenápadne objavilo, že príliv utečencov je vítaným zdrojom pracovnej sily, ktorá môže podporiť slabé hospodárske výsledky v Európe. Sú teda pravým dôvodom Vami prezentovaného sociálneho cítenia hospodárske záujmy Nemecka? Viete, sú veci, ktorým sa dá ťažko porozumieť. Tí migranti zo Sýrie, ktorí sa dostávajú do Nemecka podľa vlastných slov zaplatili prevádzačom 2000 - 5000 EUR. To znamená, že sa jedná o tých majetnejších a preto pravdepodobne vzdelanejších, vhodnejších za pracovnú silu. Ak prežili ich cestu cez Európu, tak zrejme už niečo vydržia. Pretože tí, ktorí sú skutočne v núdzi, zostávajú v táboroch v Turecku, Libanone a Jordánsku, lebo nemajú ako zaplatiť. Chápem to správne, ak som presvedčený, že väčšina zaplatených peňazí sa dostáva do rúk kriminálnych, alebo teroristických organizácií? Pri očakávanom milióne migrantov v Nemecku v tomto roku to predstavuje 2 - 5 milárd EUR. Viete koľko drog a zbraní sa za to dá nakúpiť? Ak by Nemecko malo naozaj predovšetkým záujem o humanitu, prečo nepošle lode na brehy Turecka, aby za ekonomické náklady niekoľko sto EUR na osobu previezlo do Európy tých utečencov zo Sýrie, ktorí vedia zaplatiť a zadarmo tých, ktorí zaplatiť nedokážu? Ale medzi nimi je asi veľa negramotných, ktorí by sa hospodársky dali ťažko využiť.

Musím sa potom spýtať na požadované rozdelenie migrantov podľa kvót. Tak ako to prebieha, migranti prichádzajú do Nemecka kde žiadajú o azyl. Ak by sa odsúhlasili kvóty, bude sa delenie do európskych krajín vykonávať pred, alebo po základnej selekcii migrantov? Nie je možné, že si Nemecko vyberie tých vzdelaných, jazykovo vybavených, hospodársky ľahko uplatniteľných a ostatných posunie ďalej?

Čo sa stane s tými migrantmi, ktorých Nemecko odmietne a ktorých je podľa slov nemeckého veľvyslanca väčšina? Začnú už vtedy opäť platiť Schengenské pravidlá a budú vrátení naspäť do krajiny Schengenského priestoru, ktorou vstúpili? Alebo sa Nemecko postará o priamy návrat do ich vlasti? Ak by ste ich totiž mali vrátiť naspäť do Maďarska, kadiaľ hlavne prichádzajú, tak sa Viktorovi Orbánovi s jeho plotom nečudujem, skôr sa divím, že nestál už oveľa skôr. 

Preto Vás prosím, hovorte do televízora o všetkých týchto otázkach. Je to tu pre nás na Slovensku dôležité a je to lepšie, ako si dopisovať cez médiá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?